T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Pursaklar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Pursaklar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Birimler

Güncelleme Tarihi: 23/07/2020

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

MUAYENE

Kliniklerimizde entegre (muayene) düzeni şeklinde hizmet verilmektedir. Hastanın seçtiği hekim tarafından tüm muayene ve tedavi işlemleri yapılmaktadır. Uzmanlık gerektiren tedavilerde ise hasta ilgili kliniklere yönlendirilmektedir. Hastalarımız T.C. Kimlik Numarasını gösterir Fotoğraflı kimlik belgesi ile başvurabilmektedirler. Tüm kliniklerimiz Randevu sistemi ile çalışmaktadır.

PEDODONTİ KLİNİĞİ

Merkezimiz, çocuk hastalarımıza daha iyi ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmak ve koruyucu diş hekimliği hizmetini verebilmek amacı ile klinik tahsis edilmiştir. Hastalarımıza muayene, diş çekimi, tedavi, flor ve fissür örtücü, dolgu, kanal tedavisi, yer tutucu vb. uygulamalar yapılmaktadır.

Kliniklerden yönlendirilen hastalar tekrar muayene edilerek tedavi durumuna göre randevu verilir. Hastalarımıza detertraj (diş taşı temizliği) vb.işlemler yapılmaktadır

PERİODONTOLOJİ KLİNİĞİ

Kliniklerden yönlendirilen hastalar tekrar muayene edilerek tedavi durumuna göre randevu verilir. Hastalarımıza detertraj (diş taşı temizliği), subgingival küretaj (derin diş eti tedavisi) vb.işlemler yapılmaktadır

ENDODONTİ KLİNİĞİ

Kliniklerden yönlendirilen hastalar tekrar muayene edilerek tedavi durumuna göre randevu verilir. Bu klinikte hastalarımıza kanal tedavisi işlemleri yapılmaktadır.

PROTETİK TEDAVİ KLİNİĞİ

Kliniklerden yönlendirilen hastalar tekrar muayene edilerek tedavi durumuna göre randevu verilir. Kliniğimizde sabit ve hareketli protezler yapılmaktadır.

CERRAHİ KLİNİĞİ

Kliniklerden yönlendirilen hastalar tekrar muayene edilerek tedavi durumuna göre randevu verilir. Bu klinikte gömülü diş çekimi yapılmaktadır.

RADYOLOJİ BİRİMİ

Merkezimize başvuran hastaların, ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlarının tespiti için diş hekim istemi ile panaromik, periapikal, radyografi işlemleri yapılmaktadır. Dijital çekim yapılan hastaların sonuçları kliniklerde bulunan bilgisayar ekranlarından hekim tarafından görüntülenmektedir.